Za zdražování může Babiš a jeho vláda

Image

Za zdražování může Babiš a jeho vláda

(14. září 2021) Ten rozpočtový mejdan, který předvádí naše vláda, se vrací jako bumerang. Rozdávání předvolebních úplatků, bobtnající úřednický aparát, který Babiš využívá na zaklekávání poctivých podnikatelů a krytí svých průšvihů, totální chaos v elektronizaci nebo ve zvládání pandemie, to vysává státní rozpočet děsivým tempem.

Dražší správu našeho státu jsme tu od revoluce snad ještě neměli. A zdá se, že se v neřízené rychlosti řítíme do zdi.

Nikdo nechce brát peníze lidem. Jenže Babišovo rozhazování, ve kterém jej směle podporují ministryně Schillerová a Maláčová nebo víceministr Havlíček, vede k tomu, že zchudneme všichni. Stačí se podívat, jak inflace prodražuje nákupy v supermarketu, o stavebnictví nemluvě.

Úkol je jasný. Stát musíme zefektivnit, zaklekávací úřednický aparát zrušit a namísto toho podpořit všechny, kdo se chtějí podílet na budování zdravé ekonomiky a společnosti. Chápu, zní to možná jako prázdná fráze.

Ale není.

Sám ze svého působení na kraji vím, že u nás na severu máme hodně šikovných a podnikavých lidí. Těm musí být stát partnerem, ne jako teď kazisvětem, který každému hází klacky pod nohy.

Snad už brzy skončí doba, kdy manažersky neschopný chaotik v čele státu rozhazuje úspory vidlemi, aby financoval své impulzivní nápady, dotoval si podnikání a uplácel voliče.

Je to na nás všech. Za sebe i koalici SPOLU slibuji, že co nejrychleji šlápneme na brzdu toho splašeného inflačního povozu. Nebudeme učitele, policisty nebo hasiče obírat o peníze. Kde stát může smysluplně ušetřit, to je vcelku jasné.

Začít se dá úsporami v řádech desítek milionů v předimenzovaném rozpočtu kanceláře prezidenta, pokračovat hned můžeme na přebujelou Finanční správu nebo nesmyslné megaprojekty ministra Havlíčka.

Víc o tom píšeme v našem programu.

Tak brzy na viděnou v lepších časech.

Michal Kučera

PS: Pokud ještě stále máte dojem, že Babiš je schopný manažer, který umí hospodařit, podívejte se tady, jak to vede se svými firmami.