Kdo jsem já

Žiju v Lounech. Už 30 let. Je to můj domov, kde jsme s manželkou před lety založili rodinu. Mám rád jak okolí Loun, tak i celý Ústecký kraj. Jeho přírodu a zdejší lidi.

Právě kvůli nim jsem se v roce 2010 rozhodl něco změnit. Reálně ovlivnit, co se v mém městě děje. Dohlédnout na práci kraje a rozhodovat, kam se bude ubírat náš stát. Vstoupil jsem do politiky.

 

Nejprve do zastupitelstva města Loun, poté do Poslanecké sněmovny a také do krajského zastupitelstva. Kandiduji za stranu TOP 09, kterou vedu v našem kraji, a aktuálně jsem i jejím celostátním místopředsedou. Po více jak 10 letech už o politice něco vím. Třeba to, že nespornou výhodou je propojení politiky několika úrovní – krajské i celostátní. Pro region tím mohu dělat víc než běžný zastupitel. Konkrétně v Zemědělském výboru, jehož jsem předsedou, Hospodářském výboru, Podvýboru pro energetiku nebo Podvýboru pro regiony v transformaci. Zodpovědnost za regionální rozvoj, zemědělství a venkov mám i jako krajský radní, zvolený v roce 2021 za Spojence pro kraj.

Získejte zprávy z kraje i politiky

Můj profesní život

Ač jsem nyní už dlouholetý Louňák, narodil jsem se v Ostravě a vystudoval krom gymnázia i Hornicko-geologickou fakultu Vysoké školy báňské. Později jsem se zabýval rozvojem obchodních aktivit strojírenských a elektrotechnických společností na tuzemských a zahraničních trzích (zejména ve střední a východní Evropě) a pomáhal firmám v krizových situacích. Několik firem jsem už postavil na nohy. Byznys a politika jsou sice jiné disciplíny, ale rozlišování podstatných úkolů od těch podružných, organizační schopnost a manažerské návyky se hodí ve firmě stejně jako v parlamentu.

Píšu pro Vás zprávy z kraje i politiky

Můj volný čas

Ale nejsem živ jen prací a politikou. Často se vydám za krásami našeho kraje jen s batohem a spacákem na zádech. Ať se jedná o vysokohorskou turistiku, sjíždění řeky nebo zimní vandry. Moje trampství ovlivnilo i mou iniciativu https://chkokrusnehory.cz. Ve které se snažím o ochranu naší krajiny zapsáním Krušných hor mezi chráněné krajinné oblasti

A k relaxaci potřebuji samozřejmě taky dobrou hudbu, například Pink Floyd, Plastic People, J. Cashe, dobré country nebo i klasickou hudbu. Tohle vše samozřejmě s rodinou 🙂