Skip to main content
Radovat se dá i z „malých věcí“. A tak já mám radost, že se podařila otevřít vycházková trasa „Lososí stezka“ na Lounsku. Na výlet mohou vyrazit rodiny s dětmi, senioři i všichni ostatní, kteří se chtějí projít nádhernou krajinou podél Ohře a jejího přítoku, Smolnického potoku. Vycházku lze začít v Oboře u Loun.

Na třech zastaveních stezky se turisté mohou dozvědět informace o řece, okolní přírodě, historii obce i nejvýznamnější památce, kterou je kostel svaté Kateřiny s renesanční věží. „Informace jsme doplnili o kvízy, aby byla stezka zábavná i pro děti.

Součástí vybavení stezky jsou také odpočinková místa s půvabnými lavičkami. Název stezky odkazuje jednak na znak obce Obora, v němž nad modrým pruhem jako symbolem řeky vyskakuje losos, jednak na samotnou Ohři. Výraz ‚lososí řeka‘ vychází ze starého keltského pojmenování Agara.

Do budoucna by měla naučná lososí stezka propojit Louny s obcemi, které leží dál po proudu řeky – Černčice, Vršovice, Oboru a pokračovat by měla dál na Počedělice.
Zdroj: https://www.kudyznudy.cz/aktivity/lososi-stezka

 

Publikováno na Facebooku